Saunový svět

Saunový svět v Prachaticích

Vítejte v našem Saunovém světě v Prachaticích! Jsme hrdí na to, že vám můžeme představit místo, kde můžete pohodlně relaxovat a užít si wellness pro sebe i svou rodinu. Prostředí v našem saunovém světě je navrženo tak, aby vám poskytlo nezapomenutelný zážitek a vy si tak mohli dokonale odpočinout.

Ať už jdete z výletu po krásných šumavských kopcích či jste třeba vymrzli na běžkách, návštěva prachatického saunového světa by na konci dne neměla chybět. 

Navštivte jeden z nejhezčích saunových světů na Šumavě!

Finská sauna

Provozní teplota: 90 °C
Provozní vlhkost: 10%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 18 osob

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Pára

Provozní teplota: 45 °C
Provozní vlhkost: 100%
Doporučená délka pobytu: 5–20 min.
Kapacita lázně: 7 osob

V horké a vlhké atmosféře parní komory se vaše pokožka čistí, otevírají se póry a zlepšuje se cirkulace krve, což přispívá k detoxikaci těla. Pobyt v parní komoře také přináší úlevu pro dýchací cesty a může zmírnit potíže spojené s alergiemi nebo nachlazením. Navíc je to skvělý způsob, jak uvolnit napětí svalů a zklidnit mysl. Po návštěvě parní komory budete mít pocit čistoty, svěžesti a obnovené vitality, což dělá tuto proceduru nezbytnou součástí vašeho wellness rituálu.

Panoramatická sauna

Provozní teplota: 80 °C
Provozní vlhkost: 15%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 34 osob

Panoramatická sauna je sauna finského typu, je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Z panoramatické sauny v našem saunovém světě se naskýtá krásný pohled na horu Libín, což jen umocní skvělý wellness zážitek.

Solná sauna

Provozní teplota: 70 °C
Provozní vlhkost: 10%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 9 osob

Návštěva solné sauny je skvělým způsobem, jak dosáhnout skvělé relaxace a prospět svému tělu. Pobyt v solné sauně pomáhá otevřít dýchací cesty, čistí pokožku a podporuje celkovou detoxikaci organismu. Díky soli se do vzduchu uvolňují minerály, které mají pozitivní vliv na naše tělo, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Pobyt v solné sauně může pomoci snížit stres, zlepšit spánek a celkově zvýšit pocit pohody.

Ochlazovací bazének

Teplota ledové tříště: cca -5°C
Kapacita atrakce: 1 osoba

Ochlazovací bazének v sauně je neocenitelnou součástí saunového zážitku. Po intenzivním zahřátí v sauně umožňuje tato chladná oáza tělu okamžitý odpočinek a osvěžení. Ponoření do bazénku studené vody nejen zpomaluje srdeční tep a uklidňuje nervy, ale také pomáhá uzavřít póry pokožky, což má prospěšný vliv na její zdraví. Tento kontrast teplot mezi horkem sauny a chladem bazénku stimuluje krevní oběh a podporuje regeneraci svalů. Celkově se po pobytu v ochlazovacím bazénku budete cítit osvěžení, revitalizovaní a připraveni na další fázi svého saunového rituálu.

Kneippova lázeň

Doporučená teplota teplá voda: 38 °C
Doporučená teplota studená voda: 10% – dle teploty dodávané vody
Doporučená délka pobytu: 1 cyklus cca 4x za 0,5 až 1 min.
Kapacita lázně: max. 2 osoby současně

Je doporučeno zvolna v bazénku nohy smáčet. Po cca 1 minutě (individuální záležitost) přesuňte nohy do sousedního bazénku a opět se doporučuje zmíněný volný pohyb po uvedenou dobu. Tak dochází k žádoucí kontrastní lázni, kterou popsal Sebastian Kneipp. Kontrastní lázní je rozuměno střídání studené a teplé vody. Není striktně předepsáno pořadí, ve kterém má uživatel do Kneippovy lázně vstupovat (teplá/studená).

Kneippova terapie je užitečná pro tělo, pomáhá chránit před nemocemi a neduhy všech druhů, působí pozitivně na nohy a celé tělo, zpevňuje a zvyšuje imunitu, může evokovat příjemný pocit. Podporujete tak krevní oběh, pomáháte předcházet křečovým žilám, je vhodná též na podporu lepšího spánku.

Odpočívárna

Doporučená délka pobytu: min. 15 min
Kapacita odpočívárny: dle počtu lehátek

Odpočinek po pobytu v prohřívárnách se doporučuje v horizontální poloze na lehátkách – v klidové zóně. Doporučuje se při odpočinku rovněž doplňovat tekutiny – nealkoholické nesycené (voda, ovocné nápoje apod.). Odpočinkem v těchto příjemných prostorách získáte zpět ztracenou energii.

Občerstvení

Otevírací doba „Mokrého bistra“:

pondělí – pátek:    9:00 – 12:00 a 15:00 – 19:00

sobota – neděle: 15:00 – 19:00

V prostorách Saunového světa platí striktní ZÁKAZ používání skla.

Kontakty

tel. recepce: +420 602 485 118
tel. plavčíkárna: +420 725 012 126
Provozní řád ke stažení zde